بهترین فیلم و سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

محبوب ترین فیلم و سریال ها را برای تقویت زبان انگلیسی شما دوستان عزیز آماده کرده ایم تا زبان انگلیسی خود به بهترین شکل تقویت کنید و لذت ببرید یکی از بهترین و جذاب ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی تماشای فیلم و سریال است که نه تنها باعث بالا بردن دامنه لغات در افراد می شود و علاوه بر آن کمک به یادگیری قالب جملات در زبان انگلیسی می کند ، بلکه باعث تقویت مهارت شنیداری افراد می شود .

فیلم و سریال یکی از روش های پر کاربرد برای افرادی است که رابطه خوبی با کتاب و کلاس ندارند و دوست دارند در قالب یک داستان و مشاهده یک فیلم مطالب را بیاموزند .چرا که از این طریق ارتباط بیشتری برقرار میکنند و در نتیجه خروجی بهتری می گیرند ، اما این دلیل نمی شود که گفت ، برای یادگیری زبان انگلیسی دیدن فقط فیلم و سریال کافی است و به هیچ چیز دیگری احتیاج نیست .در واقع می توان گفت مشاهده فیلم ، می تواند به عنوان یک مکمل کمک شایانی به شما در یادگیری زبان بکند .

در وب سایت های زیادی فیلم های متنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی معرفی شده ، ما کار را برای شما آسان کردیم ، دیگر احتیاجی نیست که به تمام آنها سر بزنید ، ما بهترین و جذاب ترین آثار سینمای جهان را بر اساس میزان رای مخاطبین برای شما جمع آوری کردیم تا به راحتی بتوانید با مشاهده این فیلم و سریال ها علاوه بر یادگیری از تماشای آنها لذت ببرید .

آیا سریال بهتر است یا فیلم ؟

بهتر است قبل از معرفی فیلم و سریال ها به این سوال مهم مخاطبین بپردازیم که دیدن سریال کمک بیشتری به یادگیری زبان انگلیسی می کند یا فیلم ؟ با توجه به تجربه موجود و برسی عملکرد بسیاری از افراد هنگام تماشای فیلم و سریال به این نتیجه رسیدیم که از نظر آموزشی تفاوتی بین دیدن سریال یا فیلم سینمایی وجود ندارد ، بلکه تفاوت در عملکرد رفتاری اشخاص است .

اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم به این شکل است که اکثر افراد در هنگام شروع دیدن فیلم یا سریال ، به علت اینکه محتوای فیلم و سریال به زبان انگلیسی می باشد . درک آنها از دیدن فیلم پایین می آید و زود خسته می شوند ، به همین دلیل اغلب افراد ترجیه می دهند که بیشتر فیلم سینمایی تماشا کنند ، اما در صورتی که قصدتان در یادگیری و تقویت زبان انگلیسی جدی باشد ما دیدن سریال را به شما پیشنهاد میکنیم.

علت آن هم این است که  چون سریال حاوی یک داستان دنباله دار می باشد ، شما نا خواسته به جهت دنبال کردن محتوای آن داستان مجبور به دیدن سریال خواهید شد و همین عامل باعث می شود که شما هر روز میزان مشخصی از ساعات روزانه خود را با زبان انگلیسی به طور مثال ۱ الی ۲ ساعت از روز را به تماشای فیلم اختصاص دهید و همین عامل باعث رشد شما در یادگیری زبان انگلیسی با فیلم می شود .

شما نیز برای شروع می توانید از فیلم های سینمایی شروع کنید و به مروز زمان به سمت سریال های بلند روی بیاورید . علاوه بر این مسائل گفته شده دیدن خود فیلم دارای تکنیک های خاصی است که ما در مقاله تکنیک های فیلم به آن به طور کامل آموزش داده ایم .

فیلم های محبوب جهت یادگیری زبان انگلیسی

فیلم Cast Away

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان - Cast Away

خلاصه داستان : دوره افتاده داستان مردی به نام چاک نولاند ( تام هنکس ) را روایت می کند که در شرکت پست فد اکس به عنوان یک تحلیلگر مشغول به کار است. چاک و فریزر قصد دارند به زودی ازدواج کنند اما مشغله کاری چانک این فرصت را به آنها نمی دهد. در یکی از سفر های کاری چاک به مالزی که چند روز قبل از کریسمس می باشد، هواپیمایی که در آن حضور داشت مورد اصابت صاعقه قرار گرفته و سقوط می کند. چاک به سختی و به وسیله قایق نجات خود را از مهلکه نجات می دهد و به یک جزیره می رسد اما خبر ندارد که زنده ماندن او در این جزیره خالی از سکنه، به مراتب از مردن سخت تر است …

فیلم Hangover

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان

خلاصه داستان : این فیلم داستان مردی به نام داگ ( جاستین بارتا ) که قرار است دو روز دیگر عروسی بگیرد را روایت می کند. او به همراه سه تن از صمیمی ترین دوستانش که قرار است ساقدوش او باشند ( بردلی کویر، اد هلمز، زک گالیفیاناکیس ) مهمانی به لاس وگاس می روند و در اثر زیادی روی در آنجا، صبح روز بعد خود را در یک ویرانه که چندین حیوان از جمله یک ببر در آنجاست می بینند. سر و وضع آنها نیز بسیار نامناسب است و اکنون باید گند هایی که زده اند را درست کنند و …

فیلم Friends with Benefits 2011

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان

خلاصه داستان : این فیلم روایتگر زندگی دو کارمند مجله GQ نیویورک به نام های جیمی ریلز ( میلا کونیس ) و دام دایلان ( جاستین تیمبرلیک ) می باشد که به تازگی به یکدیگر علاقه مند شده اند. آنها تصمیم می گیرند که دوستی شان نسبت به یکدیگر را افزایش دهند تا بتوانند شناخت بیشتری از یکدیگر برای ازدواج داشته باشند ولی

فیلم Love Rosi

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان

خلاصه داستان : رزی و الکس بهترین دوستان یکدیگر هستند. آن ها به طور اتفاقی به خاطر جا به جایی خانواده الکس از دابلین به آمریکا از یکدیگر جدا میشوند. اکنون چندین سال گذشته؛ ولی آیا دوستی آن ها بعد از این همه سال و مایل ها فاصله پایدار خواهد بود؟ آیا آن ها حاضر میشوند بر سر عشق واقعی قمار کنن!

فیلم The Shawshank Redemption 1994

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : فیلم رستگاری در شاوشنگ ۱۹۹۴، داستان زندگی سخت مردی به نام اندی دافرنس ( تیم رابینز ) را ویات میکند که مدیریت یکی از بانک های مطرح ایالت نیوانگلند را بر عهده دارد و توانسته است ثروت زیادی از این راه بدست آورد. پس از مدتی همسرش به طرز مشکوکی کشته می شود و دادگاه او را مسئول مرگ همسرش می داند.

به همین دلیل، او به اتهام قتل همسرش به حبس ابد محکوم میشود و به زندان ایالتی شوشنگ منتقل میشود. هیچ کسی نمی داند که او بی گناه است و این امر موجب می شود که اندی روحیه و علاقه ای به زندگی را از دست بدهد، ولی او در زندان با مردی به نام رد ( مورگان فریمن ) آشنا میشود که …

فیلم The Kings Speech 2010

فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : در فیلم سخنرانی پادشاه ۲۰۱۰، ادوارد هشتم که در زمان جنگ جهانی دوم پادشاه انگلیس بوده است، به خاطر ازدواج کردن با دختری آمریکایی مجبور می شود که سلطنت را رها کند، چرا که در آن زمان روابط بین آمریکا و انگلستان بسیار بد بوده است. برای همین برادرش جرج ششم ( کالین فیرث ) پادشاه می شود.

جرج ششم که علاقه ای به پادشاه شدن ندارد، مجبور می شود که این مسئولیت سخت را بر عهده بگیرد ولی مشکل بزرگ او، لکنت زبان است که برایش دردسر ساز شده است، چرا که او در یکی از سخنرانی هایش در تکلم دچار مشکل شد و این امر نشانه ضعفی بزرگ در وجود پادشاه انگلستان است. جرج ششم پس از این موضوع پزشکی به نام لیونل لوگوی ( جفری راش ) را برای صرف برطرف کردن مشکل لکنت زبان خود استخدام میکند تا بتواند این مشکل را برطرف کند و …

فیلم : the queen

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : این فیلم حوادثی ساختگی را پس از مرگ پرنسس دایانا در ۳۱ اگوست ۱۹۹۷ به تصویر می‌کشد. شالوده اصلی فیلم بر روی چگونگی کنار امدن خانوادهٔ سلطنتی بریتانیا با مرگ پرنسس دایانا متمرکز شده است …

فیلم The Social Network

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : فیلم شبکه های اجتماعی ۲۰۱۰، داستان یک برنامه نویس نابغه به نام مارک زوکربرگ ( با بازی جسی اسنبرگ ) را روایت می کند. او در دانشگاه هاروارد آمریکه مشغول به تحصیل است و ایده جدید او برای اینکه با دوستانش بیشتر در ارتباط باشد و در موضوعات مختلف با آنها مشورت کند، باعث می شود که اولین شبکه اجتماعی اینترنت را راه اندازی کند. با این ایده او به جوانترین میلیاردر تاریخ تبدیل می شود.

فیلم : The Break-up

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : «بروک» (انیستن) و «گری» (وون) تصمیم می گیرند مثل دو دشمن در خانه جبهه بندی کنند و آن قدر بر مواضع خود پا بفشارند تا شاید یکی از آن دو به شکست اعتراف کند. اما «بروک» سرانجام پی می برد که در واقع برای تصاحب آپارتمان و متعلقاتش نیست که مبارزه می کند بلکه این همه به خاطر نجات رابطه اش با مردی است که زمانی او را عشق زندگی خود تصور می کرده است …

فیلم iron man

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : مخترع میلیاردر ، «تونی استارک» که اکنون تمام دنیا از زندگی دوگانه ی او به عنوان «مرد آهنی» خبر دارند ، تحت فشار قرار می گیرد تا تکنولوژی ای که بدست آورده را تحویل بدهد. اما استارک که نمی خواهد به این راحتی اختراعش را در اختیار دیگران بگذارد ، تصمیم می گیرد به همراه دوستانش در مقابل دشمنانی قدرتمند بایستد و …

سریال محبوب جهت یادگیری زبان انگلیسی

سریال Friends

سریال محبوب جهت یادگیری زبان انگلیسی

نظر یکی از کاربر ها در مورد این سریال :

وقتی برای اولین بار تصمیم گرفتم یک سریال کمدی آمریکایی نگاه کنم با خودم گفتم بعید میدونم چیزی باشه که باعث شه بیشتر از ۳ قسمتش رو ببینم. چیزی که توی ذهنم بود این بود که این صدای خنده ای که توی پس زمینه این سریال ها میاد انقدر الکی هست که قشنگ معلومه همش مسخره هست. الان اگه ازم بپرسید بهتون پاسخ میدم من این سریال رو ۴ بار به طور کامل دیدم فقط همینو بدونید این سریال دید من رو به سریال های کمدی تغییر داد.

جویی، راس، چندلر، ریچل، مونیکا و فیبی شش کاراکتر اصلی این سریال هستن که هرکدوم ویژگی های شخصیتی متفاوتی دارن که این موضوع کل سریال رو برای شما جالب میکنه. جویی بسیار خنگ هست، راس مثلا دکتر !!!!، چندلر شوخ و بانمک گروه، مونیکا آشپز، ریچل عشق فشن و خرید و فیبی خرافاتی گروه هست.

داستان این سریال در عین سادگی بی نظیر هست. داستان این سریال چیزی نیست جز داستان زندگی ۶ تا دوست که کلن توی ۳ لوکیشن اصلی اتفاق میفته. داستان این سریال رو اصلا برای شما توضیح نمیدم فقط همین و بدونید بعد از دیدن ۵ قسمت این سریال بعید میدونم روزی ۱ قسمت از این سریال رو نبینید.

این سریال به من یاد داد چقدر یک دوستی میتونه خوب و بی نظیر باشه و چقدر یک دوست میتونه توی زندگی آدم تاثیر گذار باشه. دوستی این ۶ کاراکتر انقدر باور پذیر و واقعی هست که با اتفاق های خوبشون بخندید و با اتفاق های بد سریال ناراحت بشید و گریه کنید.

این سریال توی ۱۰ فصل ساخته شده که ساخت اون حدود ۱۰ سال طول کشیده. یعنی شما در طول دیدن این سریال ۱۰ سال با کاراکتر های اون ها زندگی میکنید. واقعا بینظیر تر از این هم داریم؟

و در آخر، این سریال برای یادگیری زبان انگلیسی عالی و فوق العاده هست و واقعا عالی ، حتما پیشنها می کنم ببینید و از محتوا و مطالب اون لذت ببرید .

سریال : Harry Potter

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : داستان از جایی آغاز می‌شود که هری پاتر سال اول تحصیلی خود را در مدرسه جادوگری هاگوارتز پشت سر گذارده و در تابستان به سر می‌برد. او جن خانگی به نام دابی را می بیند که به او هشدار می دهد این سال را به مدرسه ی هاگوارتز نرود.بعد با فرد جورج و رون ویزلی با ماشین پرنده پرنده پدر رون از دست خاله و شوهر خاله ی بدخلقش فرار می کند و به خانه ی دوستش می رود. وقتی خانواده ی ویزلی سوار قطار سریع‌السیر هاگوارتز می شوند.

در سکوی نه و سه چهارم بر روی هری و رون بسته می شود آندو مجبور می شوند با ماشین پرنه ی پدرش به هاگوارتز بروند اما در نزدیکی های هاگوارتز با درخت بید کتک زن تصادف می کنند وقتی هری و رون و هرمیون و ارد مدرسه می شوند صدا های ترسناکی از دیوار به گوش هری می رسد و گربه ی سرایدار توسط تلسم خطرناکی بیهوش می شود و با خون نوشته هایی بر دیوار هک میشود مبنی بر آن که تالار اسرار گشوده شده و هیولا های آن دارند بیرون می آیند.

بعد بچند نفر حمله میشو و کسانی که موردحمله قرار میگیرند، خشک می شوند و همه به هری پاتر شک می کنند حتی رو ن و هرمیون.بعد از اینکه هرمیون هم خشک میشود،هری با استفاده از نوشته های مچاله شده در دست هرمیون راز تالار اسرار کشف می کند و می فهمد که حملات توسط یک مار غول پیکر انجام می گیرد.

و هری می فهمد که زبان مارها را می داند. با استفاده از زبان مارها در تالار اسرار را باز میکند و می فهمد حملات از دفترچه ی خاطرات ولدمورت( تام ریدل) است و تالار اسرار توسط جینی ویزلی( خواهر رون باز شده است) …

سریال Twilight

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان : حماسه ی گرگ و میش سری رمان تخیلی و عاشقانه ای متشکل از چهار کتاب است که توسط نویسنده آمریکایی استفنی مه یر نوشته شده‌است. استفنی مه یر نویسنده و تهیه‌کننده آمریکایی است که بیشتر به خاطر نگارش سری گرگ و میش مشهور است. این سری بیش از صد میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش رفته و به ۳۷ زبان دنیا ترجمه شد.

سری گرگ و میش درباره زندگی بلا سوان است که به فورکس، واشنگتن نقل مکان کرده و با یک خون‌آشام ۱۱۹ ساله به نام ادوارد کالن آشنا شده و عاشق وی می‌شود. داستانها از نگاه بلا سوان نوشته شده‌است. این کتاب‌ها به ترتیب عبارتند از گرگ و میش، ماه نو،کسوف و سپیده‌دم است. داستان از آنجا شروع می‌شود که بلا از خانه مادرش، به شهر دیگری به نام فورکس مهاجرت می‌کند تا پیش پدرش زندگی کند در مدرسه با خانواده کالن‌ها آشنا می‌شود.

در هنگام یک تصادف، ادوارد زندگی بلا را نجات می‌دهد و برای نجاتش کاری انجام میدهد که از یک انسان معمولی برنمی‌آید. بلا به این موضوع مشکوک شده و پس از بررسی فراوان متوجه می‌شود که این خانواده خون‌آشام هستند ولی بدون توجه به این خطر دلبسته ی ادوارد میشود.

بر اساس این کتابها سری فیلم های «حماسه گرگ و میش» که سری فیلم‌هایی عاشقانه و فانتزی هستند ساخته شده که از پرفروش ترین آثار سینمایی بوده و بیش از ۱ میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش ناخالص داشته‌ است. دیدن این سریال را به شما پیشنهاد می کنیم.

سریال Lost

بهترین فیلم ها وسریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

خلاصه داستان  : این سریال که از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به نمایش درآمد، در مورد گروهی از افراد است که به دنبال سقوط یک هواپیما زنده مانده و وارد یک جزیره دور و فاقد موجود زنده در اقیانوس آرام می‌شوند. در حالی که این افراد در انتظار کمک به سر می‌برند، باید با کمک یکدیگر سعی کنند تا در آنجا زنده بمانند.، اما این محل دورافتاده دارای مخاطرات بسیار زیادی است.

در سریال Lost مجموعه‌ای از لهجه‌های مختلف شنیده می‌شود و بینندگان می‌توانند تفاوت شخصیت‌های افراد از جمله پیر، جوان، آمریکایی، انگلیسی، استرالیایی و اسکاتلندی را تجربه کنند و دایره واژگان به خاطر شکل منحصربه‌فرد افراد گوناگون است و افرادی که به دنبال بهترین فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستند، از طریق گوش دادن به لهجه‌های مختلف این سریال به مقصود خود می‌رسند.

امید واریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشه، همچنین شما در صورتی که علاقه مند هستید که در کنار تماشای فیلم و سریال برای خودتان یا فرزندانتان از انیمیشن استفاده کنید میتوانید با مطالعه مقاله ( یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن های جذاب ) به لیست کامل آنها دسترسی پیدا کنید .

([ratings])

زبان های خارجی

انگلیسیاپلیکیشن آموزش زبان با فیلمبهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلمبهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسیروش یادگیری زبان با فیلمزبانزبان انگلیسیسریال : Harry Potterسریال Friendsسریال Lostسریال Twilightفیلم : The Break-upفیلم : the queenفیلم Cast Awayفیلم Friends with Benefits 2011فیلم Hangoverفیلم iron manفیلم Love Rosiفیلم The Kings Speech 2010فیلم The Shawshank Redemption 1994فیلم The Social Networkفیلم های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسیفیلم و سریال برای یادگیری زبان انگلیسیمکالمهمکالمه روانیادگیری زبانیادگیری زبان با فیلمیادگیری زبان با فیلم دیدنیادگیری زبان با فیلم زبان اصلییادگیری زبان با فیلم سینمایییادگیری زبان با فیلم فرندزیادگیری زبان با فیلم کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *