دستور زبان انگلیسی خود را با این ۴ کتاب رایگان PDF عالی کنید!!

دستور زبان خود را با این 4 کتاب رایگان PDF عالی کنید

دستور زبان خود را با این ۴ کتاب رایگان PDF عالی کنید … بله درست شنیدید ، شما اگر در یادگیری زبان انگلیسی به خصوص بخش گرامر و دستور زبان انگلیسی با مشکل مواجه هستید و در یادگیری آن به مشکل برخوردید و یا به استاد یا شخص خاصی دسترسی ندارید می توانید با کتاب ها یا جزوه ها و یا اپلیکیشن هایی که در این مطلب برای شما قرار داده شده مشکل خود را به خوبی هر چه تمام تر بر طرف کنید.

در این مطلب ۴ کتاب و جزوه خوب پی دی اف آموزش دستور زبان انگلیسی که خط به خط دارای ترجمه فارسی هستند را برای دانلود شما عزیزان قرار داده ایم تا از آنها استفاده و بهره ببرید.

روش استفاده از منابع موجود

یادگیری گرامر زبان اینگلیسی را حتما به روش زیر انجام دهید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید :

از منابع متنوعی استفاده کنید و فقط به یک منبع اکتفا نکنید، چرا که روش ها متفاوت است و شما با این کار با روش های گوناگون آشنا می شوید.

گوش کردن به یادگیری شما بی نهایت کمک می کند، پس به صحبت های دیگران خوب گوش کنید و به قالب جملات دقت کنید، چرا که رمز یادگیری ساخت جمله در یادگیری قالب آنها است، شما وقتی قالب جملات را به خوبی یادگرفتید به طور غیر ارادی قادر به ساخت جمله ها و جمله بندی خواهید بود.

از بازی های مبایل و کامپیوتری ، اخبار pres Tv و فیلم های زبان اصلی غافل نشوید، مواردی که اشاره شد، ساده ترین و در دسترس ترین ابزرا هایی هست که ما در طول روز با آنها سر و کار داریم اما در حین کار کردن با آنها هیچ توجهی به معنا، مفهوم … معانی کلامت و قالب جملات نمیکین در صورتی که توجه به این موارد در کوتاه مدت کمک زیادی به یادگیری ما در زبان انگلیسی می نماید.

هر روز تایم مشخصی برای نوشتن در نظر بگیرید و نوشتن را در برنامه روزانه خود بگنجانید، چرا که نوشتن یکی از تمرین های قدیمی ولی پربازده و پرکاربرد به شمار می آید به طور که اگر دقت کنید ما خودمان نیز برای یادگیری زبان فارسی در کشور خودمان هم از این روش استفاده می کنیم.

جملاتی که در کتاب یا جاهای مختلف می بینید را سعی کنید بدون اینکه به آن نگاه کنید برای خود به صورت شمرده شمرده و با صدای تقریبا بلند ولی نه خیلی بلند تکرار کنید، این کار باعث می شود شما بخش ناخدای ذهن خود را به چالش بکشید و آن را درگیر کنید که این کار به مرور زمان در یادگیری و حافظه شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

کتاب گرامر Grammar In Use

یکی از کتاب های خوبی که ما را به صورت قدم به قدم و به صورت حساب شده با اصول و قواعد یادگیری زبان انگلیسی ما ار آشنا می کند کتاب گرامر Grammar In Use می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های این کتاب این است که ما را با جملات زیاد و ورودی های متنوعی مواجه و وربرو می کند. علاوه بر این موارد صد ها کلمه جدید را در قالب مثال ها و جملات به می آموزد.

پس بدون شک می توان گفت یک کتاب گرامر خوب، کمک زیادی در یادگیری زبان انگلیسی به ما می کند. اما سوال مهمی که وجود دارد این است که از میان کتاب های زیادی که در بازار انقلاب تهران و یا در نمایشگاه ها وجود دارد کدام را انتخاب کنیم و از همه مهم تر آن را چگونه مطالعه کنیم . شاید بهتر باشد قبل از آنکه بگوییم چه کتاب گرامری را انتخاب می‌کنیم بگوییم که چه کتابی را انتخاب نمی‌کنیم.

ما کتاب های دستور زبانی که داری ۲ ویژگی زیر باشد را انتخاب نمی کنیم …

اول) کتاب گرامری که به صورت جامع، تمام اصول و قواعد گرامر را با جزئیات و استثنائات توضیح داده باشد. چنین کتابی به عنوان مرجع و برای مراجعه موردی مناسب است اما برای استفاده گام به گام آن و طبق روش ما، خسته کننده و غیرقابل استفاده است.

دوم) کتاب‌های گرامر ویژه کلاس زبان و بدون پاسخ تمرینات. این کتاب‌ها به دلیل آنکه به عنوان مکمل توضیحات و آموزش‌های معلم طراحی شده اند، برای روش یادگیری ما که به صورت خودخوان است، مناسب نیستند.

با توجه به توضیحات بالا، انتخاب ما مجموعه کتاب‌های Grammar in use است که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر می‌شوند و چند دهه است پرفروش‌ترین کتابهای گرامر انگلیسی دنیا هستند.

جزوات دستور زبان انگلیسی

جزوه گرامر زبان انگلیسی زکی زاده یکی از کاملترین و مفیدترین خلاصه های گرامر برای دانشجویان و دانش آموزان در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی بوده که بر اساس کتاب های زیر نوشته شده و تا جایی که امکان داشته از بیان موارد غیر ضروری دستور زبان خود داری شده است.

دانلود کتاب ها و جزوه ها

کتاب Grammar in Use

دانلود جزوه محمد زکی زاده

دانلود جزوه سعید عنایت پور

دانلود جزوه فرهاد هوشنگی

دانلود جزوه ( نامشخص) باتاکید بر زمان ها

اپلیکیشن English Grammar Ultimate

English Grammar Ultimate

این اپلیکیشن از پایه تمام موارد مربوط به گرامر زبان انگلیسی را لیست کرده و به خوبی شما را با تمام آنها آشنا می سازد. از ویژگی های خوب این اپلیکیشن نمونه های جمله سازی و توضیحات نسبتا کامل نسبت به هر کدام است. اپلیکیشن ظاهر زیبا و چشم نوازی دارد که با کمک بانک اطلاعاتی نسبتا کامل، یادگیری را برای شما لذت بخش می کند.

اپلیکیشن English Grammar Ultimate

English grammar for ios

این اپلیکیشن یکی از بهترین ها و حرفه ای ترین اپلیکیشن های موجود در اپ استور اپل است که همه روزه افراد زیادی برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی از این اپلیکیشن استفاده می کنند، این اپلیکیشن توانسته با جمع آوری تعداد زیادی مثال و نمونه جمله با حالت های مختلف زمان و طراحی رابط کاربری خوب فضای جذاب رو برای یادگیری گرامر انگلیسی ایجاد کند.

تاثیر یادگیری دستور زبان انگلیسی با دیدن فیلم و سریال

یادگیری دستور زبان انگلیسی با انیمیشن و فیلم

همان طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم گوش کردن به صحبت دیگران بسیار زیاد می تواند در یادگیری دستور زبان انگلیسی یا همان گرامر زبان انگلیسی به شما کمک کند. بدین شکل که به مرور زمان و پس از گذشت مدتی که شما به طور مداوم شروع به تماشای انیمیشن یا فیلم و سریال کردید به طور نا خداگاه تاثیر زیاد دیدن انیمیشن و یا فیلم و سریال را درک خواهید کرد.

البته دیدن فیلم نه تنها باعث می شود شما پس از مدتی به قالب جملات اعم از پرسشی ، مثبت ، منفی ، خنثی و دیگر قالب جملات مسلط شوید بلکه تاثیر باورنکردنی و فوق العاده ای در مهارت شنیداری شما ایجاد خواهد کرد که پس از رسیدن به نتیجه حتی شاید خودتان هم باور نکنید که چطور تا این میزان قدرت شنیداری شما بالا رفته.

و در اصطلاح گوش هایتان تیز شده، به طوری که خیلی ساده قادر خواهید بود هر مکالمه ای را تشخیص دهید و کلمات آن را از هم تفکیک کنید، این امر باعث می شود که عملکرد شما در یادگیری و به خاطر سپردن قالب جملات رشد بسیار مثبت و زیادی داشته باشد. به طوری که شما پس از به خاطر سپردن قالب جملات پر کاربرد ، قادر خواهید بود در هنگام جمله سازی کلمات مربوط به جمله خود را در قالب جملات جایگذاری کنید و جمله مورد نظر خود را ایجاد کنید.

برای خودتان کمی دست بزنید و به خود افتخار کنید، چرا که شما پخش زیادی از مکالمه عامیانه را یادگرفتید و بدون این که کلمات رو اشتباه استفاده کنید و این است قدرت یادگیری قالب جملات. از این پس شما به راحتی کلمات خود را می توانید در قالب جملات خود جایگذاری کنید و جمله بسازید و از کنار هم قرار دادن جملات خود ساعت ها و ساعت ها صحبت کنید.

باید بگوییم واقعا چیز زیاد سختی نیست ، کمی تلاش + مقداری صبر و پشتکار = نتیجه دلخواه شما در مکالمه زبان انگلیسی. اگر احساس میکیند آماده تماشای انیمیشن و یا فیلم و سریال هستید، نکته مهمی به وجود می آید که آیا دیدن هر نوع سریال و یا فیلمی مناسب حال شما خواهد بود؟ باید بگوییم خییر

لیست فیلم و سریال های مناسب یادگیری دستور زبان انگلیسی

سوال : چرا دیدن هر نوع انیمیشن و فیلم و سریال برای یادگیری دستور زبان انگلیسی یا همان گرامر زبان انگلیسی مفید و کاربردی نیست ؟

جواب: به این علت که بعضی از انیمیشن ها و یا فیلم و سریال ها از دیالوگ کمتری برخوردار است همچنین بعضی از این محتوا ها ، افرادی که در آن ها صحبت می کنند از کلمات و اصطلاحات بسیار سخت و عمیق که طبیعتا برای فردی که تازه شروع به یادگیری کرده سخت ، ناملموس ، گیج کننده و خسته کننده خواهد بود. و نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد در تلفظ و ادای کلمات هست که معمولا یا به لهجه بریتیش یا همان بریتانیای کبیر ( انگلستان ) و یا امریکن ( آمریکایی ) می باشد.

باید دقت داشته باشید که منابعی که دنبال می کنید و قصد تماشای آن را دارید، باید از یک لهجه پیروی کند و شما نیز فقط باید یک لهجه را برای شروع انتخاب کنید. چرا ک استفاده از دو لهجه هم زمان باعث کاهش و افت شدید یادگیری شما می شود. پس بنابراین به این نکته مهم دقت کنید تا در هنگام یادگیری با مشکلات جدی مواجه نشوید.

این که تا حد زیادی شما سعی کنید که از خطا های رایج و اشتباهاتی که عموم افراد در هنگام یادگیری مرتکب می شوند ، علاوه بر بالا رفتن شدید و زیاد میزان یادگیری شما بلکه باعث این می شود که شما کمتر شکست بخورید و کمتر دلسرد بشید، پس در نتیجه تلاش شما افزون خواهد شد، بازدهی شما بالا خواهد رفت و در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید.

عضویت در سایت آکادمی کاوسی

حال سوال پیش می آید که شما از این موارد آگاه شدید ، با این تفاسیر به دنبال گشتن انیمیشن و فیلم و سریال هایی که این ویژگی ها را داشته باشد ، کار بسیار سخت و زمان بری هست. از آنجا که ما قصد داریم و رسالت خود می دانیم که تا حد ممکن بیشترین کمک را در این مسیر به شما عزیزان بکنیم ، از قبل و طبق تجربه هایی که داشتیم این کار را برای شما عزیزان انجام دادیم.

شما می توانید برای دسترسی به لیست انیمیشن های جالب و جذاب و مناسب یادگیری زبان انگلیسی بر روی دکمه زیر کلیک کنید .

شما می توانید برای دسترسی به لیست انیمیشن های جالب و جذاب و مناسب یادگیری زبان انگلیسی بر روی دکمه زیر کلیک کنید .

امید واریم که از محتوای این مقاله استفاده کرده باشید ولی نکته مهم و حائز اهمیتی که وجود دارد، این است که تمام مواردی که در بالا به آنها اشاره شدریا، صرفا فقط به صورت مکمل می باشد و به هیچ عنوان نمی توان به عنوان یک منبع اصلی از آنها یاد کرد بلکه آنها فقط جنبه تکمیل کننده کار را دارند و ابزاری هستند که به شما کمک می کند تا در مسیر یادگیری زبان انگلیسی این مسیر برای شما هموار تر و کوتاه تر شود.

در صورت هر گونه مشکل، سوال، نظر یا انتقاد می توانید پیام خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

([ratings])

Comments are disabled.